Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Policjanci promowali ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podczas festynu

W ramach udziału w "Kawaleryjskim zakończeniu lata Biskupiec 2016" odbywającemu się na terenie parku miejskiego policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu przy współpracy z policjantami Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Prewencji na Wodach i terenach przywodnych pokazali sprzęt będący na wyposażeniu policji oraz promowali ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną sobotę w ramach udziału w "Kawaleryjskim zakończeniu lata Biskupiec 2016" odbywającemu się na terenie parku miejskiego policjanci Komisariatu Policji w Biskupcu przy współpracy z policjantami Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Prewencji na Wodach i terenach przywodnych pokazali sprzęt będący na wyposażeniu policji.  

Jednocześnie wykorzystując to, że impreza zgromadziła dużą ilość osób, promowali ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa omawiając jej założenia związane z niwelowaniem zagrożeń oraz wpływem mieszkańców na ujawniane nieprawidłowości w swojej okolicy. 

Przypomnijmy! 

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu. 

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. 

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób. 

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. 

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. 

rs/mp/tm

Powrót na górę strony