Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/ Barczewo: Policjanci pomogli osobom narażonym na wychłodzenie

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci pomogli czterem osobom narażonym na wychłodzenie organizmu. Wszystkie znajdowały się pod wpływem alkoholu i nie miały gdzie spędzić nocy. Funkcjonariusze apelują, aby reagować kiedy widzimy osoby

W okresie jesienno- zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia osób narażonych na działanie niskich temperatur powietrza. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz.

Tylko w ciągu ostatniej doby funkcjonariusze interweniowali wobec czterech takich osób.

Około godz. 18:00 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Barczewie otrzymał zgłoszenie o osobie leżącej na klatce schodowej w jednym z bloków na terenie miasta. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam mężczyznę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że jest on bezdomny i nie ma gdzie iść. Z uwagi na utrzymującą się niską temperaturę i spożyty alkohol, policjanci doprowadzili go do izby wytrzeźwień, gdzie w cieple spędził noc.

Kilka godzin później podczas patrolowania ulic Olsztyna, funkcjonariusze patrolówki zauważyli zataczającego się mężczyznę. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Nie miał sił, by dalej iść. Jak okazało się, nie posiada stałego miejsca zamieszkania i nie ma gdzie przenocować. Również on trafił do izby wytrzeźwień, gdzie mógł odpocząć, wytrzeźwieć i dojść do sił.

Podczas obserwowania monitoringu miejskiego funkcjonariusz zauważył leżącą na olsztyńskiej starówce osobę. Od razu powiadomił o tym fakcie znajdujący się najbliżej tego miejsca patrol. Jak okazało się leżący na ziemi mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy. Znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Leżał na śniegu przy kilkunastostopniowym mrozie i nie miał siły wstać. Z uwagi na brak możliwości odwiezienia go do domu i przekazania bliskiej osobie, policjanci doprowadzili go do izby wytrzeźwień.

W to miejsce trafił również inny mężczyzna, który około godz. 3:30 znajdując się pod silnym wpływem alkoholu szedł ulicą Warszawską. Nie miał gdzie spędzić nocy.

 

ab