Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/ Barczewo: Nietrzeźwi kierowcy zagrożeniem na drogach

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również śmiertelnych. Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce policjantów trafiło 3 mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali zdarzenia drogowe.

W niedzielę (12.02) około godz. 16:00 w Barczewie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Jadący ulicą Wojska Polskiego 44- latek nie dostosował prędkości o warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila tej substancji. To nie pierwszy raz, kiedy zdecydował się jechać na "podwójnym gazie". Posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Dwie godziny później, olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji na jednym z parkingów przy ul. Malewskiego w Olsztynie. Kierujący bmw uderzył w dwa zaparkowane auta. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mimo, iż odmówił poddania się badaniu na zawartość tej substancji w organizmie, mundurowi nie mieli wątpliwości, co do jego stanu. 55- latek miał bełkotliwą mowę i trudności z poruszaniem się. Ponadto, jak wynika z oświadczenia świadków tego zdarzenia, kierowca jeździł po parkingu tzw. "wężykiem" i z dużą prędkością przejeżdżał przez progi zwalniające.  

Mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy. Została mu pobrana również krew do badań. Jeśli potwierdzą one, że w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, grozić mu będzie kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. 

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do kolejnej stłuczki. Tym razem na parkingu przy ul. Dworcowej. Tam również sprawcą okazał się pijany kierowca. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.  

ab