Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Trwają festyny edukacyjne „Bezpieczne wakacje 2017” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

Wakacje to czas beztroski i zabawy. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Dlatego policjanci wspólnie ze strażakami, ratownikami medycznymi i leśnikami promują zasady bezpiecznego wypoczynku w sezonie letnim. Na uczestników spotkań czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Policjanci zakładają, że w sumie w czterech festynach uczestniczyć będzie około 2,5 tys. dzieci. Inauguracyjne spotkanie w miejscowości Swobodna nad Jeziorem Limajno w rejonie działania Komisariatu Policji w Dobrym Mieście już za nami!

 

 

W miniony piątek odbyło się także spotkanie w m. Tumiany w rejonie działania Komisariatu Policji w Barczewie.

 

 

Kolejne festyny odbędą się 12 czerwca na plaży „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj i 14 czerwca w Klebarku.  Bawić i uczyć będziemy standardowo w godz. 10:00- 12:00.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Na plaży można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci dowiadują się, na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem jest podczas letniego wypoczynku. Uczestnicy festynów maja możliwość zobaczenia na żywo, co dzieje się z osobą, która nie może o własnych siłach wydostać się na brzeg, jak wygląda akcja poszukiwawcza osób, które znalazły się już pod wodą i jak wygląda pierwsza pomoc w takich przypadkach.

Pokazy przygotowane przez policyjnych wodniaków, ratowników medycznych i strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że woda, mimo iż przynosi nam wiele frajdy, może być bardzo niebezpieczna.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów w wykonaniu służb mundurowych i medycznych, dzieci mogą sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na najmłodszych czeka również słodki poczęstunek i niespodzianka, która na pewno przyda się podczas zabawy na plaży. Na terenie festynów przygotowane są stoiska leśników dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii.

Z roku na rok inicjatywa ta, przy dużym wsparciu logistycznym nadleśnictw oraz władz gmin powiatu olsztyńskiego i wszystkich zaprzyjaźnionych służb przyciąga coraz większą rzeszę najmłodszych. Cieszy to organizatorów, którzy zauważają, że ta cykliczna impreza przerodziła się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa.

 

Organizatorami w tym roku są: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego, tj. Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Kudypy i Nowe Ramuki.

Nasi partnerzy to: Urzędy Gmin: Dobre Miasto, Dywity, Świątki, Olsztynek, Stawiguda, Barczewo, Biskupiec, Kolno, Purda, Jonkowo

 

ab