Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Marihuana w saszetce, wiatrówka w schowku a w bagażniku maczeta i kij bejsbolowy. 22-latek zatrzymany przez olsztyńskich wywiadowców

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej 22-latka, przy którym znaleźli marihuanę. W jego samochodzie były także dwie wiatrówki, kij bejsbolowy, maczeta oraz kominiarki. Młody mężczyzna przyznał, że przedmioty należą do niego. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut.

Wywiadowcy, czyli policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego w swojej codziennej służbie starają się pozostać niezauważeni dla otoczenia. Ujawniają szereg przestępstw i wykroczeń szczególnie dokuczliwych społecznie. To oni zatrzymują na gorącym uczynku sprawców rozbojów, kradzieży i włamań. Ujawniają m.in. osoby poszukiwane, nietrzeźwych kierujących i tych, którzy posiadają przy sobie narkotyki.

W miniony weekend, na ul. Witosa zatrzymali do kontroli drogowej opla. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że w pojeździe mogły znajdować się substancje zabronione. W aucie siedziało kilku młodych mężczyzn. Kierowcą był 22-letni mieszkaniec Olsztyna. W wyniku kontroli w jego saszetce policjanci znaleźli zawiniątko z marihuaną oraz wiatrówkę. Podejrzewając, że może przewozić niebezpieczne przedmioty przystąpili do przeszukania opla. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. W schowku znaleźli drugi pistolet oraz kominiarki. W bagażniku młody mężczyzna przewoził kij bejsbolowy oraz maczetę. Przyznał, że należą do niego.

Wywiadowcy zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia i zatrzymali 22-latka. Jego pasażerowie po wylegitymowaniu zostali zwolnieni.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. W sprawie znalezionych w aucie przedmiotów prowadzone będzie postępowanie.

 

ab/in