Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat: „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą!”- festyny edukacyjne

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami wakacji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy ze strażakami, ratownikami medycznymi i leśnikami przygotowali cykl spotkań edukacyjnych „Bezpieczne wakacje 2017” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Uczestnicy spotkań mieli możliwość m.in. nauki pierwszej pomocy oraz obejrzenia na żywo akcji ratowniczej tonącej osoby.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się w miejscowości Swobodna nad Jeziorem Limajno w rejonie działania Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Kolejne festyny odbyły się w Tumianach, na plaży "Słoneczny Brzeg" nad jeziorem Dadaj oraz w Klebarku.

Festyn nad Jeziorem Limajno

Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Na plaży można było spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci dowiadziały się, na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Uczestnicy festynów mieli możliwość zobaczenia na żywo, co dzieje się z osobą, która nie może o własnych siłach wydostać się na brzeg, jak wygląda akcja poszukiwawcza osób, które znalazły się już pod wodą i jak wygląda pierwsza pomoc w takich przypadkach.

Pokazy przygotowane przez policyjnych wodniaków, ratowników medycznych i strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że woda, mimo iż przynosi nam wiele frajdy, może być bardzo niebezpieczna.

Festyn w Tumianach

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów w wykonaniu służb mundurowych i medycznych, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na najmłodszych czekał również słodki poczęstunek i niespodzianka, która na pewno przyda się podczas zabawy na plaży. Na terenie festynów przygotowane były stoiska leśników dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii.

Z roku na rok inicjatywa ta, przy dużym wsparciu logistycznym nadleśnictw oraz władz gmin powiatu olsztyńskiego i wszystkich zaprzyjaźnionych służb przyciąga coraz większą rzeszę najmłodszych. Cieszy to organizatorów, którzy zauważają, że ta cykliczna impreza przerodziła się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa.
 

Festyn na plaży "Słoneczny Brzeg"

Organizatorami w tym roku byli: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego, tj. Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Kudypy i Nowe Ramuki.

Festyn na plaży w Klebarku

Nasi partnerzy to: Urzędy Gmin: Dobre Miasto, Dywity, Świątki, Olsztynek, Stawiguda, Barczewo, Biskupiec, Kolno, Purda, Jonkowo

 

 

 

ab