Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobre Miasto: Zgłosił, że chce popełnić samobójstwo … dla żartu

Mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie Policji został ukarany mieszkaniec Dobrego Miasta. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że chce odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast podjęli interwencje i pojechali do jego mieszkania, gdzie dowiedzieli się, że zgłaszający „tylko żartował”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie każdego dnia podejmują około 100 interwencji. Niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, głuche telefony czy też bezpodstawne wezwania wydłużają czas reakcji w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

O czym myślał mieszkaniec Dobrego Miasta podczas wybierania numeru alarmowego nie wie nawet on sam. Wczoraj (18.06) ok. godz. 09:00 oświadczył oficerowi dyżurnemu Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, że ma problemy z kobietą i nie może sobie z tym poradzić. Zamierza powiesić się i odebrać sobie życie. Policjanci w obawie o jego życie i zdrowie natychmiast podjęli interwencje i pojechali do jego mieszkania. Tam czekał na nich zgłaszający. Był pod wpływem alkoholu. Poinformował funkcjonariuszy, że „przecież tylko żartował”. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak dodał, czuje się dobrze i nie zamierza robić sobie krzywdy.

Za bezpodstawne wezwanie Policji mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują

Przed zgłoszeniem interwencji warto zastanowić się, czy sprawa z którą dzwonimy rzeczywiście wymaga obecności Policji. Dzięki temu, osoby które pilnie potrzebują pomocy będą obsłużone bezzwłocznie. Kiedyś i ty możesz potrzebować szybkiej reakcji funkcjonariuszy.

 

ab