Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Niespełna godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę kradzieży

Niespełna godzinę po kradzieży policjanci olsztyńskiej patrolówki zatrzymali odpowiedzialnego za to przestępstwo 60-latka. Do ustalenia i zatrzymania sprawcy przyczyniło się nagranie z monitoringu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek rano (11.07.2017) policjanci olsztyńskiej patrolówki dostali zgłoszenie o kradzieży na terenie Kortowa. Według pokrzywdzonego, ktoś wykorzystał moment jego nieuwagi i zabrał należący do niego plecak. Wartość strat mężczyzna wycenił na ponad 1500 zł. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy.

Ustalili, że w pobliżu miejsca zdarzenia znajduje się kamera monitoringu należąca do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Poszli więc do pracowników Straży Kortowskiej i przejrzeli nagrania. Jak okazało się, był na nich zarejestrowany moment kradzieży oraz wizerunek sprawcy. Wiedząc, w którym kierunku poszedł podejrzany mężczyzna, funkcjonariusze ruszyli za nim i sprawdzili pobliski teren. Wkrótce, niespełna godzinę po zdarzeniu, zatrzymali 60-latka odpowiedzialnego za kradzież. Odzyskali również skradziony przez niego plecak, który mężczyzna schował w krzakach.

Wczoraj (12.07.2017) mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(AB/TM)