Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/ Dobre Miasto: Nietrzeźwi kierowcy zagrożeniem na drogach

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci interweniowali wobec sześciu nietrzeźwych kierowców. Wczterech przypadkach byli oni sprawcami zdarzeń drogowych. Trzech z nich nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Niechlubny rekordzista w tej grupie miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dobre Miasto

Wczoraj (15.07.2017) około godz. 15:30 policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymali zgłoszenie, że po ulicach miasta prawdopodobnie porusza się nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd i potwierdzili tą informację. Za kierownicą seata siedział 34- latek, któego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna poruszał się mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację, że w m. Gradki osoby ujęły nietrzeźwego kierowcę. Na miejscu okazało się, że 45- letni mieszkaniec gminy stracił panowanie nad renault i uderzył w krawężnik. Mimo to kontynuował swoją jazdę. Kawałek dalej podczas wykonywania manewru omijania uderzył w audi. Tam został ujęty przez świadków zdarzenia. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy.

W tym samym czasie na trasie Dobre Miasto- Swobodna kierujący oplem podczas wykonywania manewru mijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce uczestnicy kolizji byli poza pojazdami. Jak okazało się, oplem podróżowało dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani i przyznawali się do kierowania pojazdem. Obaj również zostali zatrzymali i osadzeni w policyjnym areszcie. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Olsztyn

Około godz. 16:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji z udziałem samochodu ciężarowego. Jak ustalili policjanci kierowca forda wyjeżdżając z posesji przy ul. Piłsudskiego nie zachował należytej ostrożności i nie ustapił pierwszeństwa jadącemu audi i uderzył w ten pojazd. Na szczęście podróżującej nim parze nic się nie stało. 55- letni kierowca forda był pijany. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Olsztyna stracił prawo jazdy.

W nocy policjanci interweniowali w sprawie podejrzenia, że w stronę Olsztyna może jechać pijany kierowca. Około godz. 23:30 funkcjonariusze zauważyli opisywany przez zgłaszającego pojazd na ul. Pstrowskiego i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 28- letni mężczyzna. Badanie na zawartośc alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila tej substancji. Ponadto, jak okazało się, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później na ul. Bałtyckiej doszło do kolizji. Kierowca vw uderzył w barierki ochronne i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjantów o tym fakcie powiadomił świadek, który wskazał w którym kierunku oddalił się kierowca i jak był ubrany. Funkcjonariusze zatrzymali go kilkaset metrów dalej. 27- latek przyznał się do kierowania volkswagenem i spowodowania kolizji. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w organizmie wykazało promil tej substancji. Ponadto, jak ustalili mundurowi nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

ab