Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: „Kręci mnie bezpieczeństwo”– policyjny festyn na plaży miejskiej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w sezonie letnim, przeprowadzili kolejny festyn w ramach ogólnokrajowej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jedną z głównych atrakcji była przygotowana akcja ratownicza na wodzie z udziałem psa służbowego.

W piątek po południu (14.07.2017) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami służb ratunkowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie i terenach przywodnych zorganizowali wspólny festyn. Impreza skupiła wiele osób m.in. mieszkańców i turystów, którzy na specjalnie przygotowanych stoiskach profilaktycznych mogli dowiedzieć się jaki udział w ochronie bezpieczeństwa podczas wakacji mają poszczególne służby.

Uczestnikom festynu, funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany do ratownictwa wodnego, jak również rozdali ulotki z niezbędnymi informacjami profilaktycznymi mającymi na celu przekazanie najważniejszych informacji o niebezpieczeństwach czyhających w sezonie letniego wypoczynku. Na poszczególnych stanowiskach, uczestnicy mogli m.in. przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, przyjrzeć się strojowi płetwonurka czy zapoznać się z obsługą internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Całość imprezy uświetniona zastała pokazem akcji ratowniczej na wodzie, do której zaangażowane zostały wszystkie służby ratunkowe. Tym razem do akcji ratowania osoby tonącej został wykorzystany policyjny pies służbowy, który jest specjalnie szkolony do takich działań.

 

rp/ AB

Ładowanie odtwarzacza...