Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Ukradł płyn do spryskiwaczy – zatrzymany na gorącym uczynku

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży ... płynu do spryskiwaczy. Na swoim koncie ma również inne przewinienia - okazał się osobą poszukiwaną za nieopłacone grzywny.

Podczas nocnej służby policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie na ul. Pstrowskiego, na jednej ze stacji paliw zauważyli osobę niosącą 3 plastikowe baniaki z płynem do spryskiwaczy. Mężczyzna zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ poruszał się chwiejnym krokiem i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Sytuacja ta wzbudziła podejrzenia policjantów, dlatego postanowili to sprawdzić. W rozmowie z pracownikami stacji ustalili, że nie sprzedali oni w ostatnim czasie płynu do spryskiwaczy. Po sprawdzeniu towaru okazało się, że brakuje im 3 pojemników, które wystawione były przed budynkiem.

Policjanci pobiegli za podejrzanym mężczyzną i zatrzymali go. Mieszkaniec Olsztyna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila. Mężczyzna przyznał, że ukradł baniaki. Jak dodał, chciał je potem sprzedać. Podczas sprawdzania go w policyjnym systemie okazało się, że 45-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu za nieopłacone grzywny. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

ab/in