Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Potrącenie nastolatki na pasach. Kierowca stracił prawo jazdy

Przed sądem odpowie kierowca ciężarówki, który spowodował kolizję w której poszkodowana została osoba piesza. Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach, dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkośc do warunków panujących na drodze.

Jesienna aura to niebezpieczny czas dla kierowców. Wielu z nich zapomina, że wraz ze zmianą pogody zmianie powinna ulec również technika prowadzenia pojazdu. Mokra nawierzchnia to mniejsza przyczepność auta i dłuższa droga hamowania, dlatego przy zmianie warunków pogodowych warto zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. O tej zasadzie zapomniał wczoraj (06.09.2017) kierowca ciężarówki. 41- latek nie zachował odpowiedniego odstępu od jadącego przed nim peugeota, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w niego. W wyniku uderzenia osobówka potrąciła przechodzącą po pasach nastolatkę.Dziewczyna trafiła do szpitala na obserwację. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu sprawcy kolizji prawa jazdy. Sporządzili również dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja, czy 41- latek zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. W okresie jesiennym piesi kryją się przed deszczem pod kapturami i parasolami. Stanowi to istną barierę między nimi a otaczającym ich światem. Często idą przed siebie nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół nich, wchodzą na jezdnię bez upewnienia się, czy jest to bezpieczne.

Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich uczesników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi!

ab