Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Na Starym Mieście odbyła się kolejna odsłona festynu „Bezpieczny Olsztyn”

W minioną sobotę na olsztyńskiej Starówce odbyła się 17. odsłona imprezy z cyklu „Bezpieczny Olsztyn”. Podczas festynu służby ratownicze zaprezentowały sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy, odbywały się liczne konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie. Nie zabrakło również występów artystycznych. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w Olsztynie, poprzez popularyzację wśród mieszkańców odpowiednich zachowań.

W minioną sobotę funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wzięli udział w festynie „Bezpieczny Olsztyn”, organizowanym przez Urząd Miasta Olsztyna oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. O sposobach reagowania w sytuacjach kryzysowych edukowali przedstawiciele służb odpowiedzialnych w mieście za zapewnienie bezpieczeństwa, m.in. z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna, Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 oraz funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, Służby Celnej i Straży Pożarnej.

Olsztyńscy policjanci zaprezentowali uczestnikom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, a także przygotowali szereg materiałów edukacyjnych dotyczących bezpiecznych zachowań, skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do osób dorosłych. Na stoisku przygotowanym przez policyjnych profilaktyków, dzieci i młodzież rozwiązywały rebusy oraz łamigłówki związane z bezpieczeństwem, a także otrzymywały pamiątkowy dyplom „Młodego Technika”, na którym zostawiały odcisk swoich palców. Pracownicy Wydziału Prewencji na Scenie Staromiejskiej przeprowadzili także konkurs dla najmłodszych, podczas którego sprawdzali wiedzę dzieci m. in. z zakresu ruchu drogowego. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością zasad bezpiecznego zachowania, za co zostały nagrodzone upominkami.
 

Festyn „Bezpieczny Olsztyn” odbył się na Starym Mieście w Olsztynie już po raz siedemnasty. Każdego roku celem organizatorów jest uzyskanie znaczących efektów w kwestii poprawy bezpieczeństwa w mieście, przede wszystkim poprzez propagowanie i popularyzację wśród mieszkańców Olsztyna zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

 

lc

  • Festyn Bezpieczny Olsztyn
  • Festyn Bezpieczny Olsztyn
  • Festyn Bezpieczny Olsztyn
  • Festyn Bezpieczny Olsztyn
  • Festyn Bezpieczny Olsztyn
  • Festyn Bezpieczny Olsztyn