Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci odwiedzili przedszkolaków z grupy „Rybki”

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odwiedzili dzieci z Przedszkola „MINI”. Tym razem, trzylatki z grupy „Rybki”, dowiedziały się wszystkiego na temat pracy policji. Najmłodszym w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zostały przedstawione i omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu, na podwórku jak również na drodze.

Jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wie zapewne każdy z nas. Dlatego policjanci starają się przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa najmłodszym dzieciom. Tym razem policjant z olsztyńskiej prewencji zawitał do trzylatków z przedszkola „MINI”. Dzieciaki dowiedziały się m.in. jak wygląda prawidłowe umundurowanie policjanta, oraz jego wyposażenie do codziennej służby. Policjant omówił z dziećmi również zadania, jakie mają do wykonania poszczególne służby.

Nauka przez zabawę – w celu utrwalenia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących nie tylko w przedszkolu czy na placu zabaw, wszystkie dzieciaki przećwiczyły podstawowe czynności podczas przechodzenia przez jezdnię. Gdy policjant wspomniał o ochronie przed niebezpiecznym zwierzęciem, wszystkie dzieci dokładnie wiedziały jak się zachować w takiej sytuacji i ułożyły się na podłodze w tzw. pozycji „żółwia”.

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów o tym jak należy się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Każde z dzieci poznało numery alarmowe i informacje jakie trzeba przekazać dyspozytorowi podczas zgłoszenia.

Na zakończenie spotkania dzieci, dyrekcja oraz nauczycielki wręczyły policjantowi specjalne podziękowanie i rysunki wykonane przez najmłodszych podopiecznych przedszkola.

rp