Aktualności

Olsztyn: Rozpoczyna się II Powiatowy Konkurs „Błyskotliwa Szkoła”

Rozpoczyna się II Powiatowy Konkurs „Błyskotliwa Szkoła”. Jego organizatorami są: Wydział Prewencji KMP w Olsztynie, Szkoła Podstawowa Nr 30 w Olsztynie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Szkoły, które przyłączą się do rywalizacji o miano najbardziej „błyskotliwej”, organizować będą akcje profilaktyczno – edukacyjne, promujące noszenie elementów odblaskowych.

O obowiązku noszenia elementów odblaskowych policjanci przypominają przy każdej nadarzającej się okazji, a o przepisach ruchu drogowego edukowane są zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Pomimo, iż przepisy uszczegółowiają. iż obowiązek noszenia odblasków dotyczy poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, policjanci zachęcają do ich noszenia również w mieście, zwłaszcza w porze jesienno – zimowej.

Starając się, by nauka o przepisach prawa miała atrakcyjną formę, zwłaszcza dla najmłodszych, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z kadrą Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego rozpoczynają realizację II Powiatowego Konkursu „Błyskotliwa Szkoła”. Jest on skierowany do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów, pedagogów i rodziców na ustawowy obowiązek noszenia elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw służących bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Placówki oświatowe, które zgłoszą się do konkursu będą organizować własne akcje promujące elementy odblaskowe (apele, gazetki ścienne, spotkania edukacyjne, przedstawienia, publikacje internetowe). Dodatkowo w każdej z tych szkół raz w miesiącu zliczana będzie ilość dzieci noszących odblaski. Do udziału w zainicjowanych przez szkoły przedsięwzięciach będą włączać się również dzielnicowi z olsztyńskiego Wydziału Prewencji, z Posterunku Policji w Olsztynie oraz z Komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie.

W kwietniu 2018 planowane jest uroczyste podsumowanie Konkursu wraz z wręczeniem nagród dla laureatów, którymi zostaną najbardziej „błyskotliwe” szkoły, a więc te, w których najwięcej uczniów wyposażonych będzie w odblaski i które zorganizują najwięcej różnorodnych inicjatyw edukacyjnych.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie!

 

lc

  • Błyskotliwa Szkoła w 2016
  • Błyskotliwa Szkoła w 2016
  • Błyskotliwa Szkoła w 2016