Aktualności

Olsztyn/Stawiguda: Gmina Stawiguda świeci przykładem

Gmina Stawiguda zainicjowała akcję „Bezpieczna jesień i zima w Gminie Stawiguda”, w ramach której mieszkańcy edukowani są na temat sposobów przeciwdziałania zagrożeniom, jakie niesie ze sobą sezon zimowy. Akcję wsparli m.in. funkcjonariusze Policji, którzy edukowali najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki wsparciu PZU Życie SA uczniowie gminnych szkół otrzymali elementy odblaskowe.

W dniu 21 listopada dzielnicowa z Posterunku Policji w Stawigudzie, nadkom. Małgorzata Rolińska wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy w Stawigudzie spotkała się z uczniami szkół podstawowych w Rusi, Stawigudzie i Gryźlinach oraz z dziećmi z przedszkoli w Bartągu, Stawigudzie i Gryźlinie. Spotkania odbyły się w związku z realizacją gminnej akcji „Bezpieczna jesień i zima w Gminie Stawiguda”. którego organizatorem jest Urząd Gminy, a sponsorem PZU Życie SA. Podczas zajęć policjantka wyjaśniała dzieciom sposób działania elementów odblaskowych, tłumacząc, że dzięki nim pieszy po zmroku jest dostrzegalny przez kierowców aut, którzy mogą odpowiednio wcześnie zareagować i uniknąć potrącenia pieszego. Dzielnicowa podpowiedziała, na jakich częściach garderoby należy umieścić odblaski, by właściwie spełniały swoją rolę i apelowała, by dzieci namawiały innych członków rodziny do noszenia odblaskowych gadżetów. Przypomniała również o prawnym obowiązku ich noszenia po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Dzięki wsparciu Urzędu Gminy i PZU Życie SA wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali odblaski, których łącznie rozdano około 1500. Teraz gmina Stawiguda świeci przykładem!

Więcej informacji o działaniach „Bezpieczna jesień i zima w Gminie Stawiguda” znajduje się na stronie internetowej:
https://www.stawiguda.pl/aktualnosci/1412/bezpieczna-jesien-i-zima
 

lc/mr