Aktualności

Olsztyn: Przedszkolaki z Kieźlin odwiedziły olsztyńskich policjantów

Olsztyńską jednostkę Policji odwiedziły przedszkolaki z Kieźlin. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów różnych wydziałów oraz oglądały sprzęt i umundurowanie wykorzystywane w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zabaw na podwórku, spacerów i w kontakcie z psem. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Dzieci z Przedszkola z Kieźlin miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mali goście poznali specyfikę służby funkcjonariuszy Policji różnych pionów oraz mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas działań policyjnych. Funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy, o obowiązkach jakie na nich spoczywają i różnorodnych zadaniach, jakie mają do wykonania, a także zaprezentowali sprzęt, pojazdy i umundurowanie charakterystyczne dla służby policyjnej. Dzieci dowiedziały się między innymi dlaczego policjanci jeżdżą na mecze piłkarskie, jakimi radiowozami funkcjonariusze patrolują miasto, do czego służą w radiowozie sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, a także po co policjantom potrzebne są łodzie, quady i motory. Dzieci miały okazję usiąść w policyjnym radiowozie i przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Na pamiątkę wizyty w jednostce Policji, dzieci otrzymały Certyfikat Daktyloskopijny, na którym pozostawiły odciski swoich paluszków.


Wizyta przedszkolaków u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań, ponadto najmłodsi goście jednostek Policji poznają jej rolę w zapobieganiu i zwalczaniu patologii.


Lidia Cynt, KMP