Aktualności

Seria potrąceń dla pieszych na ulicach Olsztyna. Policjanci apelują o ostrożność

Tylko wczoraj olsztyńscy policjanci obsługiwali aż trzy zdarzenia z udziałem osób pieszych. Do wszystkich potrąceń doszło w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy za oknem była już szarówka a widoczność bardzo ograniczona. Apelujemy do kierowców aby dojeżdżając do przejść dla pieszych szczególnie wyostrzyli swoją uwagę. Zawracamy się też z prośbą do pieszych, aby przed każdym przejściem przez jezdnię bardzo dokładnie rozejrzeli się i prawidłowo ocenili odległość nadjeżdżającego pojazdu.

Wczoraj (28.11.2017r.) ok. godz. 16 00 kierowca forda jadąc ul. Sielską nie ustąpił pierwszeństwa 27-letniemu mężczyźnie, który przechodził przez przejście dla pieszych. 27-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia, kilka godzin później, na ul. Pana Tadeusza kierujący mazdą potrącił 82-letnią kobietę, która wtargnęła na jezdnię zza samochodu zaparkowanego w zatoce postojowej przy drodze. Doznała złamania wymagającego leczenia powyżej 7 dni.

Nie minęła godzina, a do kolejnego potrącenia doszło tym razem na ul. Sikorskiego. Kierowca renault wyjeżdżając z parkingu jednej z galerii handlowych nie ustąpił pierwszeństwa 59-letniemu pieszemu, który znajdował się na pasach. W wyniku uderzenia przez samochód mężczyzna trafił do szpitala - doznał urazu głowy i kolana.

Dokładne okoliczności wczorajszych potrąceń będą wyjaśniać policjanci w prowadzonych postępowaniach. Osobie, która spowodowała wypadek drogowy, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.