Aktualności

Olsztyn: Jazda samochodem ze złożonymi lusterkami i zderzenie z pojazdem to skutek kierowania „na podwójnym gazie”

Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za „kółko” pod wpływem alkoholu i ruszyli w podróż ulicami Olsztyna. Jeden z nich nawet nie zauważył, że jedzie ze złożonymi lusterkami zewnętrznymi, drugi natomiast uderzył na skrzyżowaniu w inny pojazd. Mężczyźni już utracili prawo jazdy, a to dopiero początek konsekwencji.

Wczoraj (29.11.2017r.), po godz. 19 00, kierowca opla jadąc ul. Jagellońską nie zachował ostrożności podczas omijania peugeota, który zatrzymał się na skrzyżowaniu, aby ustąpić pierwszeństwa dla pojazdu jadącego z przeciwnego kierunku. Na skutek takiego zachowania 37-latek uderzył w oczekującego peugeota. Jak się okazało, mieszkaniec Olsztyna miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Tłumaczył się policjantom, że „jest wyznawcą islamu i religia nie pozwala mu spożywać alkoholu” oraz że „może alkohol został mu dolany do napoju przez kolegów w formie żartu”. Na nic się przydały wymówki mężczyzny, już utracił prawo jazdy.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, po godz 1 00 wczorajszej nocy, wsiadł za „kółko” po uprzednio zakrapianym wieczorze i ruszył ulicami Olsztyna. Osłabiona „procentami” koncentracja sprawiła, że 32-latek nawet nie zauważył, że jedzie ze złożonymi lusterkami zewnętrznymi. W porę zainterweniowali olsztyńscy policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę i przebadali na zawartość alkoholu - alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyźni już utracili prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie czeka ich jeszcze odpowiedzialność przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimum 5 tysięcy zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.


ik