Aktualności

Olsztyn: Złamane pod naporem śniegu drzewo uszkodziło zaparkowany samochód. Zachowajmy ostrożność !

Silne opady mokrego śniegu spowodowały, że olsztyńscy policjanci i strażacy, od wczoraj, kilkanaście razy interweniowali w sprawie przewróconych lub połamanych drzew na terenie miasta i powiatu. Niestety w jednym przypadku drzewo przewróciło się na renault. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zachowajmy szczególną ostrożność.


Dzisiaj, przed godziną 8.00 rano, jeden z mieszkańców bloku przy ul. Radiowej w Olsztynie przechodził obok miejsca, gdzie były zaparkowane samochody. Dostrzegł, że na jednym z aut leży przewrócone drzewo. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej mokry i ciężki śnieg zalegający na konarach drzewa spowodował jego złamanie i przewrócenie się. Na szczęście nikomu nic się nie stało ponieważ w renault, w momencie zdarzenia, nie przebywała żadna osoba. Na miejscu strażacy usunęli konary drzew z terenu parkingu.

Trudne warunki atmosferyczne związane z opadami śniegu zmuszają kierowców do zachowania szczególnej ostrożności na drodze i bezwzględnego respektowania przepisów ruchu drogowego. Policjanci zachęcają do bezpiecznej jazdy oraz do tego, aby z rozwagą wybierać miejsca do parkowania samochodów. Zanim pozostawimy auto w danym miejscu, rozejrzyjmy się i rozważmy czy nie będzie mu groziło uszkodzenie np. przez spadające gałęzie czy wywracające się pod naporem śniegu drzewo.

ik/in