Aktualności

Olsztyn/Biskupiec: Cała Polska czyta dzieciom – Sierżant Żabuś też!

Policjantka z Wydziału Prewencji i maskotka olsztyńskiej Policji wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podczas której czytali bajki edukacyjne dla podopiecznych Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach. Spotkanie było również okazją do porozmawiania z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa i promowania założeń akcji „Świeć Przykładem”.

Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie, asp. szt. Małgorzata Demianiuk wraz z  maskotką olsztyńskiej Policji, Sierżantem Żabusiem spotkali się podopiecznymi Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach na niecodziennej lekcji. Przedstawiciele Policji wzięli bowiem udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i czytali dzieciom bajki edukacyjne, które w ciekawy sposób przybliżały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie na podstawie przeczytanych książeczek policjantka omówiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśniając przede wszystkim zagrożenia, na jakie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się także, jaką rolę na ich odzieży spełniają elementy odblaskowe. W związku z realizacją kampanii „Świeć Przykładem”, na pamiątkę wizyty gości z olsztyńskiej Komendy wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki.


Założeniem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” jest dwudziestominutowe, codzienne czytanie dzieciom, propagowane jako mądry sposób spędzania czasu z dziećmi.

Zobacz także:
www.calapolskaczytadzieciom.pl


lc