Aktualności

Olsztyn: 47-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych. Apelujemy o ostrożność!

W Olsztynie na ul. Dworcowej kierowca skody potrącił 47-letnią mieszkankę miasta, która przechodziła przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców, aby dojeżdżając do przejść dla pieszych szczególnie wyostrzyli swoją uwagę oraz do pieszych, aby przed każdym przejściem przez jezdnię bardzo dokładnie się rozejrzeli i prawidłowo ocenili odległość nadjeżdżającego pojazdu.

W piątek (01.12.2017) po godz. 22:00 kierowca skody jadąc ul. Dworcową prawym pasem ruchu, podczas zjazdu ze skrzyżowania w ul. Kołobrzeską, nie ustąpił pierwszeństwa i najechał na kobietę, która przechodziła przez jezdnię po pasach. 47-letnia mieszkanka Olsztyna z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Silne uderzenie przez samochód spowodowało u niej liczne złamania, urazy wielonarządowe oraz wstrząs mózgu. Kierowca skody już utracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Dokładne okoliczności potrącenia będą wyjaśniać olsztyńscy policjanci w prowadzonym postępowaniu. Osobie, która spowodowała wypadek drogowy, zgodnie z kodeksem karnym, grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców aby dojeżdżając do przejść dla pieszych szczególnie wyostrzyli swoją uwagę i zdjęli nogę z gazu. Zawracamy się też z prośbą do przechodniów, aby przed każdym przejściem przez jezdnię bardzo dokładnie rozejrzeli się i prawidłowo ocenili odległość nadjeżdżającego pojazdu pamiętając o ograniczonym zaufaniu w stosunku do kierowców.

 

 

ik