Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci uczestniczyli w mikołajkowym festynie “Zdrowe i Bezpieczne Święta”

W Hali Sportowo-Widowiskowej „Urania” odbył się mikołajkowy festyn dla mieszkańców pod nazwą ,,Zdrowe i Bezpieczne Święta”, organizowany każdego roku przez Urząd Miasta Olsztyna. Poza licznymi atrakcjami, konkursami i możliwością spotkania się ze świętym Mikołajem, była to również okazja do przypomnienia dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podczas festynu „Zdrowe i Bezpieczne Święta” zorganizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna, na stoisku przygotowanym przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, o których należy pamiętać zimą. W festynie uczestniczyła również maskotka policyjna, Sierżant Żabuś, który bawił się z dziećmi oraz brał udział w konkursach i pozował do pamiątkowych zdjęć.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji wspólnie z uczniami klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie prowadzili konkursy i quizy dotyczące bezpieczeństwa, a ponadto każdy uczestnik festynu miał okazję odcisnąć swoje palce na pamiątkowym dyplomie daktyloskopijnym „Młodego Technika”. Zadowolone dzieci siedziały również w policyjnym radiowozie i przymierzały elementy policyjnego umundurowania.
Podczas rozmów z dorosłymi uczestnikami festynu, policjanci przypominali zasady bezpiecznego zachowania, o których często zapominamy w okresie przedświątecznym, gdy jesteśmy pochłonięci zakupami, przygotowaniami do świąt i związanych z nimi wyjazdów do naszych rodzin.

Zabawa podczas mikołajkowego festynu była fantastyczna i niezwykle kształcąca! 

 

lc/ik