Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Ogólnodostępny alkomat w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci wzbogacili się o kolejne urządzenie do badania stanu trzeźwości. Tym razem nie będzie ono wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy, chętny sam będzie mógł sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę.

24 grudnia b.r. Olsztyńska Komenda wzbogaciła się o warte blisko 2 tysiące złotych stacjonarne urządzenie do badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowe urządzenie zawisło na ścianie poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.  

Od teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę, będzie mógł samodzielnie je wykonać. Jest to prosta i całkowicie bezpłatna czynność. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć i rozpakować jednorazową słomkę i umieścić ją w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie postępując zgodnie z czytelną instrukcją należy wdmuchnąć w urządzenie odpowiednią ilość powietrza aż do momentu w którym alkomat zasygnalizuje nam o rozpoczęciu badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Po kilku sekundach na wyświetlaczu można odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już wsiąść za kierownicę pojazdu. 

Policja apeluje: świadomy kierowca to trzeźwy kierowca. Zamiast ryzykować bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg, przyjdź i sprawdź, czy jesteś w odpowiednim stanie aby wsiąść za kierownicę i rozpocząć podróż.  

RP