Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dzień przed wigilią okradł swoje współlokatorki. Nie oszczędził nawet zabawek przeznaczonych na świąteczne prezenty.

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 19-latkowi, który dzień przed wigilią, pod nieobecność swoich współlokatorek okradł i zniszczył ich pokój. Łupem mężczyzny padły m.in. pieniądze oraz zabawki przeznaczone na świąteczne prezenty. Straty jakie wyrządził 19-latek sięgają blisko 7000zł.

Wczoraj (27.12.2017r.) policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do której doszło w jednym z mieszkań na os. Kortowo. Dwie kobiety, które wynajmowały pokój po powrocie ze świąt zauważyły, że w ich pokoju brakuje kilku rzeczy. Dostrzegły również, że z mieszkania wyprowadził się ich współlokator pozostawiając po sobie zdemolowany pokój. W trakcie liczenia strat okazało się, że z ich pokoju zniknęła gotówka oraz należące do nich rzeczy m.in. zabawki przeznaczone na świąteczne prezenty.

Wczoraj wieczorem kobiety dowiedziały się gdzie w chwili obecnej przebywa mężczyzna o czym natychmiast poinformowali policję. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany przez poszkodowane adres i zatrzymali 19-letniego mieszkańca Olsztyna.

Policjanci ustalili, że 19-latek zanim wszedł do środka wynajmowanego wcześniej mieszkania, wdrapał się na sąsiedni balkon, wybił szybę w oknie po czym rozpoczął penetrację pokoju należącego do byłych współlokatorek.

Na miejscu pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki, który przeprowadził oględziny miejsca przestępstwa. Dzisiaj 19-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

RP