Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Trzech obywateli Ukrainy chciało ukraść rower. Gdy nie mogli zerwać linki antykradzieżowej zabrali jednoślad razem ze stojakiem.

O tym, że złodzieje potrafią być pomysłowi świadczyć może zachowanie trzech obywateli Ukrainy, którzy zostali zauważeni i zatrzymani przez pracowników Straży Kortowskiej po tym jak sprzed jednego z domów studenckich ukradli rower górski wraz ze stojakiem do którego był przymocowany jednoślad. Pijani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży do którego się przyznali.

Dzisiaj po północy (31.12.2017r.) oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki został poinformowany przez pracowników Straży Kortowskiej o tym, że zatrzymali oni trzech obywateli Ukrainy, którzy ukradli rower. Najbardziej dziwi fakt, że mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat nie mogąc zerwać linki zabezpieczającej rower przed kradzieżą, postanowili zabrać jednoślad wraz ze stojakiem do którego był przymocowany.  

Policjanci przewieźli zatrzymanych mężczyzn do policyjnego aresztu. Okazało się, że w chwili zdarzenia wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało od 1,3 do 2 promili alkoholu w ich organizmach. Do olsztyńskiej jednostki został również przetransportowany rower wraz ze stojakiem, gdzie czeka na odebranie go przez właściciela.  

Po wytrzeźwieniu, obywatele Ukrainy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze.  

RP