Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Tak szkoliliśmy młodzież, aby ferie zimowe w naszym regionie były jak najbezpieczniejsze.

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i leśnicy po raz kolejny odbyli szereg imprez związanych z promowaniem bezpiecznych zachowań podczas zabaw na śniegu i lodzie. Funkcjonariusze jednogłośnie apelowali do dzieci, aby te zachowały szczególna ostrożność podczas ferii zimowych 2018.

10.01.2018r. inauguracja działań „Bezpieczne Ferie 2018”, która odbyła się nad jeziorem Limajno w Swobodnie (gmina Dobre Miasto).  

 

12.01.2018r. w tym dniu dotarliśmy do dzieci i młodzieży z gminy Barczewo, prezentując swoje umiejętności na plaży w Tumianach. 

 

15.01.2018r. z hasłem przewodnim „Bezpieczne ferie 2018” spotkaliśmy się z uczniami z gminy Olsztynek na plaży przy jeziorze Jemiołowskim. 

 

 

18.01.2018r. ostatnia impreza na terenie naszego powiatu. Młodzież z Biskupca jak zwykle nie zawiodła i licznie przybyła do m. Rukławki nad jezioro Dadaj. 

 

 

19.01.2018r. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach z naszego miasta. Ostatnią imprezę przed feriami zimowymi przeprowadziliśmy na plaży miejskiej przy jeziorze Ukiel.

 

Na wszystkich imprezach bawiło się kilka tysięcy uczniów. Dzięki ich zaangażowaniu w zajęciach promujących bezpieczne zachowania podczas ferii od kilku lat zarówno w naszym powiecie jak i na terenie naszej gminy nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń z udziałem dzieci. Komenda Miejska Policji w Olsztynie nie byłaby w stanie zorganizować takiego przedsięwzięcia gdyby nie pomoc i zaangażowanie: Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego oraz OSiR w Olsztynie i przedstawicielom zespołu Rugby Team Olsztyn. 

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci sprawdziły nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na terenach plażowych rozstawione były stoiska poszczególnych służb na których dzieci mogły doprecyzować swoją wiedzę związana z zagrożeniami występującymi szczególnie w okresie zimowym. Dowiedziały się m.in. jak należy zachowywać się na terenach leśnych a także jak dbać o ochronę środowiska i ekologie. Wszyscy uczestnicy festynów zostali wyposażeni w elementy odblaskowe. Współorganizatorzy przygotowali również dla najmłodszych uczestników poczęstunek, była to gorąca herbata i kiełbaska.  

Komenda Miejska Policji w Olsztynie dziękuje szczególnie najmłodszym uczestnikom festynów, które aktywnie brały udział podczas imprez. Gorąco dziękujemy również wszystkim organizatorom oraz współorganizatorom za pomoc w zorganizowaniu tak ważnego przedsięwzięcia, które zdecydowanie poprawi świadomość najmłodszych w sprawie zagrożeń na jakie mogą natknąć się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy i powiatu. Liczymy na dalszą pomoc w organizowaniu kolejnych inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa.  

funkcjonariuszy leśników i przygotowane przez nich materiały dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii. Współorganizatorzy imprezy przygotowali dla najmłodszych gorącą herbatę oraz kiełbaskę. 

lc/rp