Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dozór policji i poręczenie majątkowe dla mieszkańca Olsztyna, który w mieszkaniu przechowywał w słojach i pojemnikach narkotyki

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Olsztyna, który posiadał przy sobie i w mieszkaniu łącznie blisko 300 gram marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także został wobec niego zastosowany dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys złotych na poczet przyszłej kary.

Olsztyńscy funkcjonariusze, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że jeden z mieszkańców Olsztyna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kilka dni temu, kryminalni w godzinach wieczornych obserwowali okolice miejsca zamieszkania 28-latka. Po dłuższym czasie zauważyli mężczyznę, który opowiadał rysopisowi podejrzewanego mężczyzny i znaleźli przy nim 3 zwitki folii aluminiowej z zielonym suszem roślinnym. To jednak nie były jedyne narkotyki jakie posiadał mężczyzna, w jego mieszkaniu, podczas przeszukania zabezpieczono 3 słoje i 2 pojemniki z zawartością konopi. Łącznie posiadał blisko 300 gram konopi indyjskiej. 28-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dwa środki zapobiegawcze. Pierwszy z nich to dozór policji, zobowiązujący mężczyznę do zgłaszania się w komendzie 2 razy w tygodniu, drugi - to poręczenie majątkowe w wysokości 10 tyś złotych, na poczet przyszłej kary. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ik