Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci odzyskali telefony, które wyłudził 55-latek posługując się przywłaszczonym dowodem osobistym

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie mieszkańca miasta, który posługując się danymi osobowymi z dowodu osobistego, który wcześniej przywłaszczył, oszukał szereg sklepów. Łączne straty pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 7.000 złotych. 55-letniemu mężczyźnie przedstawiono 6 zarzutów.

Pewien 55-latek, przebywający w Olsztynie, przywłaszczył w połowie grudnia ubr. dowód osobisty obcego mężczyzny, a następnie kilkukrotnie się nim posłużył w sklepach, m.in. podczas podpisywania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z kartami sim, telefonami i tabletem. Jak się okazało, mężczyzna również wstawiał do komisów wyłudzone telefony. Ponadto 55-latek podczas podpisywania wszystkich wspomnianych umów podrabiał podpisy. Straty poniesione przez firmy, które mężczyzna oszukał, opiewają na kwotę ponad 7.000 złotych.

Funkcjonariusze odzyskali już większość wyłudzonych telefonów. 55-latek usłyszał 6 zarzutów dotyczących oszustwa, przywłaszczenia oraz fałszowania dokumentu i używania go za autentyczny. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ik/in