Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Biskupiec: W Biskupcu każdy może przebadać się ogólnodostępnym alkomatem

Biskupski komisariat wzbogacił się o kolejne urządzenie do badania stanu trzeźwości. Tym razem nie będzie ono wykorzystywane jedynie przez funkcjonariuszy. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny samodzielnie będzie mógł sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę.

Komisariat Policji w Biskupcu od początku lutego tego posiada stacjonarne urządzenie do badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, które jest dostępne dla każdego obywatela. Nowe urządzenie zostało zakupione ze środków Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie i znajduje się w holu komisariatu. Od teraz każdy, kto uzna, że potrzebuje sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę, będzie mógł samodzielnie je wykonać. Jest to prosta i całkowicie bezpłatna czynność. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć i rozpakować jednorazową słomkę i umieścić ją w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie, postępując zgodnie z czytelną instrukcją, należy wdmuchnąć w urządzenie odpowiednią ilość powietrza, aż do momentu w którym alkomat zasygnalizuje nam o rozpoczęciu badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Po kilku sekundach na wyświetlaczu można odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo czy możemy już wsiąść za kierownicę pojazdu.

Przypominamy!

W ciągu 15 minut przed badaniem nie należy spożywać posiłków, napojów, w tym pić alkoholu ani palić papierosów. Nie zastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało zafałszowanym wynikiem pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Świadomy kierowca to trzeźwy kierowca!

Zamiast ryzykować bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg, przyjdź i sprawdź, czy jesteś w odpowiednim stanie aby wsiąść za kierownicę i rozpocząć podróż.

(ik/tm)

Ładowanie odtwarzacza...