Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Przechowywał w mieszkaniu narkotyki – usłyszał zarzuty

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu przechowywał ponad 80 gramów marihuany i ponad 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania znacznych ilości ilości substancji psychotropowych. Został wobec niego zastosowany dozór policji, poręczenie i zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłej kary.

Olsztyńscy funkcjonariusze kilka dni temu zatrzymali 28-latka, przy którym znaleźli 3 zawiniątka folii aluminiowej z suszem roślinnym. To jednak nie były jedyne narkotyki jakie posiadał mężczyzna. Gdy przeszukane zostało jego mieszkanie okazało się, że mężczyzna posiadał łącznie blisko 300 gramów środków odurzających (pisaliśmy o sprawie na naszej stronie internetowej).

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili ponadto, że inny z mieszkańców Olsztyna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kilka dni temu, kryminalni przeszukali stancję, którą wynajmuje w Olsztynie 21-latek. Znaleźli i zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany i ponad 100 gramów amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Podczas składania wyjaśnień przyznał się do posiadania narkotyków. Mężczyzna już usłyszał zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania znacznych ilości ilości substancji psychotropowych. Został wobec niego zastosowany dozór policji, poręczenie majątkowe w kwocie 5 000 zł oraz zabezpieczenie majątku w kwocie ponad 5 000 zł na poczet przyszłej kary. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(ik/tm)

Ładowanie odtwarzacza...