Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy sprawcą kolizji drogowej

Kolejny kierowca odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Tym razem za kierownicę osobowego forda wsiadł 29-letni obywatel Ukrainy, który wraz z trzema pasażerami jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad kierownicą, wpadł w poślizg i zatrzymał się dopiero na słupie oświetleniowym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, za to 29-latek stracił p.j. i przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego.

Wczoraj (11.02.2018r.) przed godziną 23:00 doszło do kolejnej kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Tym razem patrol policji na ul. Limanowskiego zauważył, że osobowy ford focus uderzył w słup oświetleniowy. Policjanci natychmiast podbiegli do poszkodowanych aby udzielić im niezbędnej pomocy. Na szczęście nikt z czterech mężczyzn podróżujących autem nie odniósł żadnych obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzonej latarni i pogiętej karoserii.

Ferelnym samochodem podróżowało czterech obywateli Ukrainy a za kierownicą siedział 29-letni mężczyzna. W pewnej chwili funkcjonariusze od kierowcy wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów i wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu u młodego mężczyzny.

Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych. 29-letni kierowca forda jadąc z nadmierną prędkości ul. Limanowskiego od Placu Bema w pewnej chwili stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się po prawej stronie drogi słup oświetleniowy.

Auto, którym podróżowali obywatele Ukrainy zostało zabezpieczone i odholowane na policyjny parking. Ze swojego zachowania 29-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed Sądem Karnym w Olsztynie. Odpowie on za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Olsztyńska Policja ponawia swój apel do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

RP