Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież perfum

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Olsztyna, którzy działając wspólnie i w porozumieniu chcieli ukraść dwa opakowania perfum warte ponad 550zł. Ich nielegalny proceder został zauważony i udaremniony przez pracownika ochrony, który zatrzymał jednego ze sprawców i o całej sytuacji powiadomił policję.

Wczoraj (11.02.2018r.) przed godziną 17:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na terenie jednego z supermarketów przy ul. Partyzantów w Olsztynie pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę, który próbował wynieść ze sklepu perfumy o wartości ponad 550zł. W chwili, gdy ochroniarz trzymał jednego ze sprawców, drugiemu w tym czasie udało się opuścić teren sklepu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odebrali od ochroniarza podejrzewanego o kradzież 44-latka u którego w plecaku znajdowały się skradzione perfumy. Nienaruszony towar wrócił natychmiast na sklepowe półki a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania drugiego mężczyzny.

Jak się okazało wspólnik 44-latka nie odszedł zbyt daleko, ponieważ policjanci zauważyli go po chwili w okolicy sklepu, który wcześniej mężczyźni próbowali okraść. Obaj mieszkańcy Olsztyna, 44 i 41 latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Sposób działania sprawców kradzieży polegał na tym, że w chwili gdy jeden z mężczyzn rozglądał się po sklepowych półkach, drugi w tym czasie pakował perfumy do plecaka swojego kolegi. Od obydwu mężczyzn policjanci wyraźnie wyczuwali woń alkoholu. Badanie alkomatem u jednego z nich wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyźni zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut kradzieży za który kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

RP