Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: „Silna Płeć” – bezpłatne zajęcia samoobrony, nie tylko dla kobiet

Zapraszamy mieszkańców regionu do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach samoobrony prowadzonych przez policyjnego instruktora z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się co zrobić, żeby nie doszło do ataku i jak zareagować, jeśli jednak do niego dojdzie. Zajęcia realizowane są w ramach autorskiego projektu profilaktycznego „Silna Płeć”.

Przedstawiciele Zespołu Kadr i Szkolenia oraz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej olsztyńskiej Komendy zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach, podczas których kursanci będą mieli okazję poznać podstawowe techniki samoobrony.

Założeniem organizatorów jest dążenie do podniesienia u uczestników zajęć, przede wszystkim kobiet, pewności siebie, zwłaszcza w sytuacjach trudnych, które mogą zdarzyć się w ich życiu.

 

Zajęcia praktyczne prowadzi policyjny instruktor, mł. asp. Rafał Czerniewski, funkcjonariusz Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – prywatnie wieloletni zawodnik karate kyokushin.

Program zawiera takie zagadnienia jak:

  • rozpoznawanie zagrożeń, unikanie miejsc niebezpiecznych, wczesna reakcja;

  • znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka;

  • postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia;

  • nauka technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, atakami na osobę leżącą oraz innymi sytuacjami, które mogą się zdarzyć np. podczas spacerów, w windzie, na schodach;

  • wykorzystanie do obrony przedmiotów, które znajdują się w pobliżu;

  • działające podczas sytuacji stresowej mechanizmy psychologiczne;

  • poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

Dla zainteresowanych grup zawodowych (pracownicy socjalni, pośrednicy pracy, kuratorzy, nauczyciele i in.) i społecznych (seniorzy, osoby pokrzywdzone przestępstwem i in.) istnieje możliwość zorganizowania również panelu teoretycznego, zawierającego aspekty prawne związane z obroną konieczną, ochroną prawną funkcjonariuszy publicznych, przemocą w rodzinie itp.

 

Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca (z wyjątkiem wakacji) w godzinach 13:30 – 15:00 na sali sportowej przy ul. Piłsudskiego 5.

Obowiązuje strój sportowy.

Dokładnie terminy zajęć:

12 marca; 9 kwietnia; 14 maja; 11 czerwca; 10 września; 8 października; 12 listopada i 10 grudnia 2018 roku.

Ze względów organizacyjnych związanych z ograniczoną liczbą osób mogących wziąć udział w zajęciach (około 15 – 20) osoby i instytucje zainteresowane udziałem w zajęciach w którymś ze wskazanych terminów lub zorganizowaniem dodatkowych zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem projektu, Lidią Cynt z Wydziału Prewencji, pod numerem telefonu: 0 89 522 47 69 lub drogą mailową lidia.cynt@olsztyn.ol.policja.gov.pl

 

lc

  • Policyjne zajęcia z samoobrony dla kobiet
  • Policyjne zajęcia z samoobrony dla kobiet
  • Policyjne zajęcia z samoobrony dla kobiet
Ładowanie odtwarzacza...