Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dobre Miasto: Podpalając baloty siana doprowadził do pożarów budynków. Usłyszał zarzuty i został aresztowany

Policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali 25-latka, podejrzanego o spowodowanie kilku pożarów, które w ciągu ostatniego roku miały miejsce na terenie gminy Świątki. Mężczyzna najczęściej podpalał baloty siana, w wyniku czego dochodziło także do pożarów pobliskich budynków gospodarczych. Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.

Policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie kilku pożarów, które w ciągu ostatniego roku miały miejsce na terenie gminy Świątki. Do ostatniego z nich doszło, o którym powiadomieni zostali policjanci, doszło w minioną niedzielę (25.02.2018) w Kwiecewie. Tam mężczyzna najprawdopodobniej za pomocą zapalniczki podpalił baloty z sianem, w wyniku czego doszło także do pożaru pobliskiego budynku gospodarczego.

Funkcjonariusze na podstawie wykonanych czynności, jako sprawcę serii podpaleń typowali jednego z mieszkańców gm. Świątki. Jak się okazało, podejrzenia policjantów były słuszne. 25-latek został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Usłyszał już cztery zarzuty zniszczenia mienia, a to jeszcze nie jest koniec trwającego postępowania.

Wstępnie wycenione straty opiewają na kwotę ok. 160 tys. złotych. Policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy wczoraj (28.02.2018) przychylił się do wniosku i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 25-latka na 2 miesiące. Za przestępstwo zniszczenia mienia, Kodeks Karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

(ik/tm)