Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dywity: Pomalował elewację budynku świetlicy wiejskiej olejem silnikowym – został zatrzymany

Policjanci z Dywit zatrzymali podejrzanego o uszkodzenia elewacji budynku świetlicy wiejskiej. 50-letni mieszkaniec gminy oblał ścianę i podłoże z kostki brukowej przepracowanym olejem silnikowym. Na jego trop policjanci trafili po pozostawionych na śniegu śladach obuwia. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia.


Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zostali poinformowani, że w Nowych Włókach została uszkodzona elewacja budynku świetlicy wiejskiej. Ścianę oblano przepracowanym olejem silnikowym, który znajdował się również na podłożu z kostki brukowej pod zniszczoną elewacją. W miejscu zdarzenia, na śniegu, widoczne były świeże ślady protektora obuwia, które doprowadziły policjantów do 50-letniego mieszkańca gm. Dywity. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do winy, jednak po chwili rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że to on jest odpowiedzialny za uszkodzenie elewacji, jednak nie potrafi logicznie wytłumaczyć powodu swojego zachowania. W wyniku wykonanych czynności policjanci ustalili miejsce przechowywania oleju i pędzla, które posłużyły do popełnienia przestępstwa. 50-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Wstępna wartość uszkodzonego mienia opiewa na kwotę ok. 2 tys zł. Mężczyzna za swoje zachowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, art. 288 § 1. „Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

(ik/tm)