Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Dywity: 35-latek bez uprawnień i na „podwójnym gazie” wjechał do przydrożnego rowu

Wczoraj, na drodze pomiędzy m. Barczewko i m. Gady, najprawdopodobniej 35-letni mieszkaniec gm. Dywity kierował vw na podwójnym gazie, nie mając uprawnień do kierowania. Mężczyzna z nieznanych dotąd przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na fotelu pasażera wiózł upojonego alkoholem 55-latka. Na szczęście, nieodpowiedzialnym mężczyznom nic się nie stało.


Wczoraj (08.03.2018r.), po godz. 14-tej, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do rowu w pobliżu miejscowości Gady, gm. Dywity. Po przybyciu na miejsce zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Według wstępnych ustaleń policjantów, to 35-letni mieszkaniec gm. Dywity, będąc w stanie nietrzeźwości kierował vw na drodze pomiędzy m. Barczewko i m. Gady. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z  nieznanych  na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdował się pasażer, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Na szczęście obojgu mężczyznom nic się nie stało. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyźni po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni. Podejrzewany o kierowanie na „podwójnym gazie”, bez uprawnień i spowodowanie kolizji mężczyzna odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

 

ik