Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dywity: Kradli drzewo z cudzej działki. Zostali ukarani wysokim mandatem

Policjanci z Dywit zostali powiadomieni o kradzieży drzewa z zalesionej działki na terenie spółdzielni rolniczej w gm. Dywity. Po rozpytaniu świadków natychmiast pojechali na miejsce, gdzie podczas sprawdzania terenu zastali na sąsiedniej łące traktor wraz z wozem oraz dwóch braci – mieszkańców gminy. Okazało się, że są odpowiedzialni za niechlubny czyn i obaj zostali ukarani wysokim mandatem.

Przedwczoraj (07.03.20118r.) policjanci z Dywit zostali powiadomieni o kradzieży drzewa z zalesionej działki na terenie spółdzielni rolniczej na terenie gm. Dywity. Natychmiast pojechali do   świadków, którzy wcześniej pracowali na terenie tej działki i usłyszeli hałas piły motorowej. Twierdzili, że zainteresowali się sprawą i poszli w miejsce z którego dochodziły hałasy. W zagajniku brzozowym zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy traktorem i wozem wywozili wycięte pnie brzozy. Na widok pracowników, mężczyźni mieli porzucić drzewo z wozu i oddalić się z miejsca.

Policjanci natychmiast po rozpytaniu świadków pojechali na miejsce zdarzenia. Nie zastali tam żadnych osób, więc bardzo dokładnie sprawdzili przyległy teren. Na sąsiedniej łące zauważyli traktor wraz z wozem oraz dwóch braci w wieku 65 i 56 lat. Obaj mieszkańcy gminy Dywity przyznali się do wycięcia i kradzieży dwóch drzew. Twierdzili, że drzewo miało zostać przeznaczone na opał w domu. Każdy z mężczyzn został ukarany 500-złotowym mandatem za kradzież cudzego mienia.

(ik/tm)