Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zabezpieczenie meczu Stomilu z perspektywy policji

Zły stan murawy, był powodem odwołania meczu olsztyńskiego Stomilu z Ruchem Chorzów. Mimo wszystko, policjanci byli przygotowani na każdy wariant, aby podczas spotkania nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego.

W sobotę (10.03.2018r.) w Olsztynie na stadionie przy ul. Leonharda o godzinie 17:00 planowany był mecz Stomilu z Ruchem Chorzów. Na godzinę przed spotkaniem, sędzia główny zawodów, poinformował organizatora, że ze względu na zły stan murawy mecz nie może się odbyć. W związku z tą informacją policjanci natychmiast wdrożyli plan odeskortowania gości, którzy przyjechali czterema autokarami.


Do zapewnienia bezpieczeństwa kibiców i mieszkańców zadysponowanych było ponad 360 funkcjonariuszy. Olsztyńskich policjantów podczas zabezpieczenia mieli wspierać funkcjonariusze ze Straży Granicznej, Nieetatowego Pododdziału Policji m.in. z Elbląga i Bartoszyc oraz koledzy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Mundurowi w trakcie zabezpieczenia mieli do dyspozycji również 10 psów służbowych z czego dwa należały do Straży Granicznej.


Pomimo, że ostatecznie mecz się nie odbył a goście bez zakłóceń opuścili teren naszego miasta, policjanci jeszcze przez kilka godzin patrolowali ulice w pobliżu olsztyńskiego stadionu.


RP