Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: 29-latek przyłapany na kradzieży perfum. Jak się okazało, był poszukiwany za kradzież…perfum

500-złotowym mandatem został ukarany 29-letni mieszkaniec Ostródy, po tym jak pracownik ochrony przyłapał go na próbie kradzieży perfum. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że był on poszukiwany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie – również za kradzieże perfum, za które może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w południe oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży w jednej z drogerii na Osiedlu Śródmieście. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pracownik ochrony zauważył, jak mężczyzna przepakował towar z koszyka sklepowego do swojej torby. Na widok ochroniarza 29-latek przyspieszył kroku i próbował wyjść ze sklepu. Na szczęście pracownik ochrony okazał się szybszy i zatrzymał mężczyznę zanim ten zdążył dobiec do drzwi wyjściowych. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu perfumy o wartości ponad 400 złotych. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pracownika ochrony towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że był on poszukiwany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie - również do sprawy dotyczącej kradzieży perfum.

Za usiłowanie kradzieży perfum na terenie Olsztyna mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.

Przed sądem natomiast odpowie on za kradzieże, których dokonał na terenie Działdowa. Może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

rp/in