Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Olsztynek: Policjanci zabezpieczają niewybuch z okresu II Wojny Światowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zabezpieczają miejsce znalezionego niewybuchu, na który natrafili pracownicy podczas wykonywania prac budowlanych na drodze między Wolą Rychnowską a Platynami (odcinek starej „siódemki”).

Wczoraj (03.04.2018r.) po godzinie 18:00 dyżurny jednostki policji w Olsztynku otrzymał zgłoszenie od pracowników budujących drogę o znalezieniu niewybuchu. Na pamiątkę z okresu II Wojny Światowej natknął się operator koparki podczas pracy wykopaliskowej na starym odcinku drogi K-7 między Wolą Rychnowską a Platynami.

Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to częściowo skorodowany pocisk artyleryjski o długości 90 cm i średnicy 20 cm. Z ustaleń minersko – pirotechnicznych wynika, że wykopany pocisk jest zachowany w całości i posiada zapalnik oraz materiał wybuchowy podatny na eksplozję. Policjanci w miejscu znaleziska wyznaczyli strefę bezpieczną, której nikt z osób postronnych nie może przekroczyć.

Znaleziony pocisk zostanie zabrany przez 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy z Lidzbarka Warmińskiego, który zajmie się jego rozminowaniem.

rp