Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Poszukiwany trzema listami gończymi sam zgłosił się na policję. Chce zacząć wszystko od początku

Do okienka pomocnika dyżurnego olsztyńskiej jednostki przyszedł mężczyzna, który przyznał się, że jest poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dobrowolnie chce odbyć karę za błędy z przeszłości, aby móc rozpocząć nowe życie.

W Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie miała miejsce nietypowa sytuacja. Do jednostki policji przyszedł mężczyzna i powiedział, że jest poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że mówi prawdę. 36-latek od 2015 roku poszukiwany był trzema listami gończymi. Sąd na podstawie trzynastu zarzutów dotyczących m.in. licznych kradzieży i oszustw zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka karnego w postaci 4 lat pozbawienia wolności – w celu doprowadzenia 36-latka do zakładu karnego sąd wystosował trzy listy gończe.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał rozliczyć się ze swoją przeszłością, aby móc zacząć życie od początku. Do jednostki policji przyszedł przygotowany do odbycia kary pozbawienia wolności. Miał ze sobą plecak, a w nim rzeczy osobiste.  Mężczyzna zrozumiał, że aby zacząć życie od nowa trzeba rozliczyć się z kryminalnej przeszłości.

(rp/rj)