Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zasłabła w wannie – pomogli sąsiedzi-policjanci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pomogli sąsiadce, która zasłabła w wannie. Pomocy wzywała córka poszkodowanej, która nie mogła samodzielnie wyważyć drzwi do łazienki. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę, starsza kobieta bezpiecznie została przekazana w ręce ratowników medycznych.

W piątek wieczorem policjanci będący po służbie w jednym z bloków na Osiedlu Jaroty w Olsztynie usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z klatki schodowej. Jak się okazało, roztrzęsiona kobieta zaalarmowała mieszkańców, ponieważ jej matka będąca w łazience prawdopodobnie zasłabła. Drzwi do łazienki były zamknięte.

Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli z pomocą. Wcześniej na miejsce wezwali służby ratunkowe. Gdy okazało się, że ze starszą panią nie ma kontaktu, funkcjonariusze postanowili wyważyć drzwi do łazienki jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak się okazało, zdążyli w ostatniej chwili. W wannie zastali starszą kobietę, która miała trudności z oddychaniem. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni. Ze wstępnych informacji wynikało, że kobieta prawdopodobnie dostała wylewu, a pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Policjanci pomogli ratownikom medycznym ułożyć kobietę na noszach i przenieść do karetki pogotowia, która  przetransportowała ją do szpitala.

rp/in