Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dzięki publikacji w mediach wizerunku podejrzanego o kradzież – sprawca został zatrzymany

Dzięki opublikowaniu w lokalnych mediach wizerunku osoby podejrzanej o kradzież kosmetyków, policjanci wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim 27-letni mężczyzna – karany wcześniej za podobne przestępstwo. Teraz może grozić mu kara do 7,5 roku więzienia.

Przypomnijmy, że policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży perfum wartych ponad 600 złotych. Aby ustalić i ukarać sprawcę kradzieży, policjanci wykorzystali do tego celu lokalne media społecznościowe, na łamach których został publikowany wizerunek podejrzanego o kradzież mężczyzny. Już po kilku dniach do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaczęły spływać informacje, od osób, które nie tolerują tego typu zachowań.

Policjanci dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ustalenia, a następnie zatrzymania 27-letniego mężczyzny. Postawa mediów i społeczeństwa świadczy o tym, że nie ma powszechnej tolerancji na tego typu zachowania. 27-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i w tej sprawie złożył obszerne wyjaśnienia. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W związku z tym odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za co może grozić mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

rp/in