Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dziękujemy mieszkańcom za aktywne korzystanie z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Od półtora roku każdy mieszkaniec Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w roku 2018, za jej pośrednictwem, poinformowaliście nas Państwo o 700 zagrożeniach, które dokładnie przeanalizowaliśmy. Dziękujemy za zaangażowanie! Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze!


Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, które zostało uruchomione we wszystkich województwach i pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny, bez wychodzenia z domu. KMZB umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.  Tylko w roku 2018 zgłosiliście nam Państwo blisko 700 zagrożeń, które dokładnie przeanalizowaliśmy i podjęliśmy konkretne kroki by każdy mieszkaniec mógł czuć się bezpiecznie. Najczęściej wskazywanymi zagrożeniami na terenie Olsztyna i powiatu było spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie oraz niewłaściwa infrastruktura drogowa. Dziękujemy naszym mieszkańcom za korzystanie z tego narzędzia!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Na wspomnianej mapie, zaznacza się określony obszar i wskazuje, jakie zagrożenie na nim występuje. Do wyboru jest 25 kategorii obejmujących m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze. Każda informacja przekazywana jest do funkcjonariuszy, którzy sprawdzają zasadność zgłoszeń. Dzięki bieżącej aktualizacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może sprawdzić czy jego zgłoszenie zostało już sprawdzone, czy jest jeszcze w trakcie weryfikacji. Jednocześnie przypominamy, że z mapy należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 

 

 


PRZYPOMINAMY! 

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

ik