Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Barczewo: Działania olsztyńskich i barczewskich funkcjonariuszy zakończone sukcesem. Ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw w Kromerowie

Na wniosek olsztyńskich i barczewskich śleczych sąd aresztował 3 podejrzanych mężczyzn, którzy napadli na stację paliw w m. Kromerowo. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, zabrali pieniądze, alkohol i uciekli. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło w 3 stycznia w m. Kromerowo w godzinach porannych. Zamaskowani sprawcy, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, ukradli pieniądze i alkohol, a następnie uciekli. Od samego początku nad ustaleniem sprawców intensywnie pracowali kryminalni z Wydziału dw z Przestepczościa p-ko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy oraz f-usze z Komisariatu Policji w Barczewie. Ich operacyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w ubiegły czwartek (12.04.2018) trzech mieszkańców gm. Barczewo, w wieku 22,24 i 37 lat. W działaniach brali udział również antyterroryści oraz użyty był pies do poszukiwania narkotyków należący do Straży Granicznej z Bezled. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez jednego ze sprawców, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły posłużyć mężczyznom do rozboju. Przy jednym z mężczyzn dodatkowo znaleziono 3 porcje użytkowe marihuany.
Napastnicy już usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jeden z nich dodatkowo – zarzut posiadania środków odurzających.
Policjanci prowadzący sprawę napadu na stację paliw i nadzorujący ją prokurator, wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych osób. W sobotę (14.04.2018r) sąd przychylił się do wniosku i wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – jeden z nich na miesiąc, dwóch z nich –na 3 miesiące.
Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat 3.

Przy okazji opisanych działań, niewątpliwie zakończonych sukcesem, warto przypomnieć, o innych zdarzeniach, gdzie że nasza rzetelna praca i profesjonalizm przyczyniły się do zamknięcia sklepu z dopalaczami na olsztyńskim zatorzu (o czym pisaliśmy na stronie: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/39244,Olsztyn-Kolejne-uderzenie-olsztynskiej-policji-i-sanepidu-w-srodowisko-osob-zajm.html ) oraz zatrzymania mężczyzny, który dopuścił się oszustwa tzw. metodą na wnuczka (czyt.więcej: http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/41221,Olsztyn-Podejrzany-o-oszustwo-na-wnuczka-w-Olsztynie-zatrzymany-w-Krakowie.html)

 

ik