Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Przechowywał narkotyki na specjalną okazję – został zatrzymany

Prawie 30 gramów narkotyków posiadał 21-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Policjanci znaleźli je w mieszkaniu i samochodzie podejrzanego. Wszystko było ukryte w specjalnie przygotowanych schowkach. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Zgodnie z obowiązującym prawem, za posiadanie środków odurzających może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem (08.05.2018) olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeszukali mieszkanie i samochód należący do 21-letniego mieszkańca gminy Barczewo. W pokoju zamieszkiwanym przez młodego mężczyznę, w książce ze specjalnie wyciętym schowkiem, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście gramów marihuany. Policjanci przeszukali również samochód należący do 21-latka, w którym pod fotelem kierowcy znaleźli kolejne partie środków odurzających.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 30 gramów narkotyków - marihuanę i tabletki ecstasy. 21-latek swoje zachowanie tłumaczył tym, że narkotyki miały być przeznaczone na specjalną okazję – nie potrafił powiedzieć na jaką. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających do którego się przyznał. Teraz zgodnie z obowiązującym prawem może grozić mu kara do trzech lat więzienia.

(rp/tm)