Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Przypominamy o nowych przepisach dotyczących picia alkoholu „pod chmurką”

Przypominamy, że w marcu br. zmieniły się przepisy dotyczące picia alkoholu „pod chmurką”. Nowelizacja ustawy wprowadziła szerszy, generalny zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.

Do tej pory można było pić alkohol wszędzie tam, gdzie nie było to zakazane. W myśl starych przepisów nie można było spożywać alkoholu w konkretnych miejscach, np. na ulicy, placach i w parkach. Nowelizacja wprowadziła zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Dla wyjaśnienia dodamy, że miejsce publiczne to takie, do którego mają nieograniczony dostęp inni ludzie, np. park, ulica, plac, sklep, dworzec, urząd. To także miejsce, do którego można wejść za okazaniem biletu czy karty wstępu np. teatr, kino, stadion sportowy.

Warto przy okazji przypomnieć, że za picie napojów alkoholowych w miejscu publicznym (za wyjątkiem miejsca wyznaczonego) grozi pouczenie, grzywna w wysokości 100 złotych, a w wyjątkowych przypadkach, jeśli mandat nie zostanie opłacony w ciągu siedmiu dni, sprawa może się skończyć w sądzie. Natomiast pobyt w izbie wytrzeźwień może nas kosztować 300zł.
 

ik