Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Wypadek z udziałem autobusu MPK - trzech pasażerów przewiezionych do szpitala

Policjanci z olsztyńskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem autobusu komunikacji miejskiej i dostawczego busa. Na skutek gwałtownego hamowania, trzech pasażerów podróżujących autobusem z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala w Olsztynie.

Dziś po godzinie 11:00 na ul. Sikorskiego w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem autobusu komunikacji publicznej i dostawczego mercedesa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca mercedesa jadąc ul. Sikorskiego w kierunku centrum miasta na wysokości zajezdni MPK nie upewnił sie co do możliwości zmiany pasa ruchu na prawy w wyniku czego zajechał drogę jadącemu bus-pasem autobusowi. Na skutek tego manewru, 50-letni kierowca autobusu był zmuszony gwałtownie hamować co z kolei doprowadziło do gwałtownego przemieszczenia się pasażerów.

Trzech z pośród kilkunastu pasażerów jadących autobusem zostało rannych. Kobieta w wieku 26 lat i mężczyźni w wieku 69 i 70 lat z obrażeniami ciała w postaci m.in. urazu głowy i kończyn dolnych, karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z olsztyńskiej drogówki, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego. Kierowcy obu pojazdów zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - obaj byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia jest przejezdna.

rp