Olsztyn: Bezpieczny Senior - także w wakacje! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Bezpieczny Senior - także w wakacje!

Członkowie stowarzyszeń seniorskich z województwa warmińsko – mazurskiego przywitali lato podczas XVII Pikniku Seniora w Wilimach. Na festynie nie zabrakło elementu edukacyjnego – policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu przypomnieli zasady bezpieczeństwa, które pozwolą seniorom bezpiecznie spędzać wakacyjny czas i uniknąć różnorodnych zagrożeń, na które narażona jest ta grupa wiekowa.

Ponad stu seniorów zrzeszonych w warmińsko – mazurskich stowarzyszeniach miało okazję spotkać się podczas XVII Pikniku Seniora, by wspólnie przywitać lato. Piknik odbył się w Wilimach z inicjatywy pracowników Dziennego Domu Seniora – WIGOR oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu. Imprezę objął honorowym patronatem Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Każdego roku wybierany jest motyw przewodni pikniku, tym razem przebiegał pod hasłem „Lata 20, lata 30…”.

Zanim rozpoczęły się występy artystyczne, organizatorzy zadbali o element edukacyjny. Obecni na pikniku policjanci z Komisariatu w Biskupcu przypomnieli uczestnikom zasady bezpieczeństwa, o których powinny pamiętać przede wszystkim osoby w wieku emerytalnym – i to nie tylko w okresie letnim. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., jakie legendy opowiada oszust, podający się za wnuczka, policjanta, czy też urzędnika. Policjanci podpowiedzieli, co zrobić, by nie dać się nabrać takiemu oszustowi oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w środkach transportu i placówkach handlowych, gdzie grasują tzw. „kieszonkowcy”. Przestrzegali także seniorów, by nie wpuszczali do domu osób nieznajomych i wyjaśniali, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem.

Prelekcja odbyła się w związku z realizacją przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie, we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczny Senior”. Jego celem jest nauka bezpiecznych zachowań i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a szczególnie zmniejszenie liczby ofiar przestępstw wśród seniorów, jak również aktywizacja tej grupy wiekowej poprzez spotkania interdyscyplinarne, promujące bezpieczeństwo osób starszych.

lc

  • Piknik Seniora w Wilimach
  • Piknik Seniora w Wilimach
  • Piknik Seniora w Wilimach
  • Piknik Seniora w Wilimach
  • Piknik Seniora w Wilimach
  • Piknik Seniora w Wilimach